آلتون: ترکیه همواره در کنار کشور دوست و برادر لبنان خواهد بود

رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه ضمن ابراز همدردی با مردم بیروت تاکید کرد که ترکیه همواره در کنار کشور دوست و برادر لبنان خواهد بود.

فخرالدین آلتون، رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه طی پیامی در توئیتر ضمن ابراز همدردی با مردم بیروت تاکید کرد که ترکیه همواره در کنار کشور دوست و برادر لبنان خواهد بود.

در این پیام آمده است: در غم برادران لبنانی خود شریک هستیم، با آنان ابراز همدردی کرده و همواره در کنار آنها خواهیم بود تا بتوانیم زخم های آنان را التیام بخشیم. با هواپیمای نظامی «کوجا یوسف» برای برادران لبنانی خود کمک‌ ارسال کردیم. کشور و

ملت ما بسیار بزرگ و سخاوتمند است و برای برقراری صلح، ثبات و آرامش تلاش می‌کنیم.

گفتنی است عصر روز سه‌شنبه انفجار مهیبی در بندر بیروت در لبنان به وقوع پیوست که منجر به مرگ دست‌کم 135 نفر و مجروحیت بیش از 5 هزار نفر شد.

در این انفجار به ساختمان‌های اطراف این بندر از جمله نهادهای دیپلماتیک، خانه سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق این کشور، مقر نخست‌وزیری لبنان و مسجد محمدالامین خسارات سنگینی وارد شد.

خبرگزاری رسمی لبنان (LNA) نیز اعلام کرد که انفجار از انبار مواد منفجره در بندر بیروت نشات گرفته، تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده است. این انفجار بزرگترین انفجار در بیروت پس از حادثه ترور رفیق الحریری در سال 2005 به شمار می‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.