آمریکا در حال ورود به مرحله ‘متفاوتی’ از شیوع کرونا است

یکی از مشاوران ارشد دولت آمریکا اخطار داده است که این کشور اکنون درحال ورود به مرحله تازه ای از نبرد با همه گیری ویروس کروناست.

دبورا برکس به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری اکنون به طرز “فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده” و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.

او گفت این بیماری اکنون نواحی روستایی را هم در کنار شهرهای بزرگ تحت تاثیر قرار داده است.

او گفت که جوامع روستایی در برابر کووید-۱۹ مصون نیستند، باید از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

آمار ابتلا و مرگ در اثر این بیماری در آمریکا بیش از هر کشور دیگر جهان بوده است. براساس شمارش دانشگاه جانز هاپکینز بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این کشور مبتلا شده اند و حداقل ۱۵۴ هزار و ۸۳۴ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

آمار گزارش شده ابتلا در جهان تقریبا ۱۸ میلیون و آمار درگذشتگان حداقل ۶۸۷ هزار و ۷۲ مورد است.

دکتر برکس که از اعضای ارشد کارگروه مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ کاخ سفید است گفت: “باید به همه کسانی که در نواحی روستایی زندگی می کنند بگویم که شما در مقابل این ویروس مصون نیستید.”

“این اپیدمی اکنون متفاوت و گسترده است و هم نواحی روستایی را دستخوش می کند هم شهری را.”

او همچنین نسبت به سفر به نقاط شلوغ در جریان تعطیلات تابستانی ابراز نگرانی کرد و به ذکر مشاهدات خود در جریان سفر به ۱۴ ایالت در سه هفته اخیر پرداخت.

او گفت: “با سفر به اطراف کشور دیدم که مردم دایم درحال جابجایی هستند. اگر تصمیم گرفته اید به نقطه ای شلوغ سفر کنید، واقعا باید بعد از بازگشت از سفر فرض کنید که آلوده شده اید و مراقب باشید.”

شیوع ویروس کرونا در آمریکا در طول تابستان به خصوص در ایالات جنوبی و غربی شدت گرفته.

در تحولی دیگر نانسی پلوسی رئیس دمکرات مجلس نمایندگان در حمله ای به دکتر برکس او را به “اطلاعات نادرستی” که رئیس جمهور ترامپ منتشر می کند گره زد.

دکتر برکس در پاسخ گفت که تصمیم های او همیشه بر داده های علمی استوار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.