اخبارسیاسی

تشریح تدابیر دولت ترکیه برای مقابله با کرونا توسط اردوغان

رئیس‌جمهور، رجب طیب اردوغان تدابیر ویژه و متنوع دولت ترکیه برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور را تشریح کرد.

رئیس‌جمهور، رجب طیب اردوغان تدابیر ویژه و متنوع دولت ترکیه برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور را تشریح کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از شرکت در نشست ویژه «مقابله با ویروس کرونا» در کاخ چانکایای آنکارا در گفتگو با خبرنگاران به تشریح تدابیر ویژه دولت در این زمینه پرداخت.

رئیس جمهور ترکیه در این خصوص اظهار داشت:

-ترکیه از ابتدای شیوع ویروس کرونا روند گسترش این بیماری را از نزدیک پیگیری و به‌سرعت تدابیر لازم را اتخاذ کرد. تمام امکانات دولت را برای رفع هرچه سریع‌تر خطر این ویروس از کشورمان بسیج کردیم. تلاش جدی و سریع ما برای تولید واکسن ضدکرونا ادامه دارد.

-بهترین روش برای مقابله با کرونا تدابیر فردی است. هیچ کس حق ندارد سلامت جامعه را به خطر بیندازد. از تک‌تک ملت ترکیه خواهش می‌کنم تا رفع خطر کرونا حتی‌الامکان از خانه خارج نشوند.

-هیچ شهروندی نباید به‌صورت غیرضروری از خانه خارج شود و با کسی دیدار کند. بدون تردید، دوره مقاومت 2 ماهه در برابر ویروس کرونا را به بهترین نحو ممکن سپری خواهیم کرد.

-وزارت اقتصاد ما و نهاد‌های مربوطه با جمع‌آوری تقاضا و انجام پیش‌بینی‌ دقیق، تدارکات لازم را دیده‌اند. از موسسات مالی انتظار داریم برای حفظ اشتغال و رشد اقتصادی شرایط دریافت وام را تسهیل کنند.

-مبلغ 100 میلیارد لیر را در قالب با بسته‌ای با عنوان «سپر توسعه اقتصادی» برای کاهش تاثیرات ویروس کرونا اختصاص داده‌ایم. کسانی را که می‌خواستند کشورمان اسیر ویروس کرونا شود، ناکام ساختیم.

-غرب با واگذاری خدمات عمومی به بخش خصوصی، شهروندان خود را رها کرده و آنها را بی‌پناه گذاشته است.شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان به 200 هزار نفر و تعداد قربانیان این بیماری نیز به 8000 تن رسیده است.

-جهان تحول یافته است. ترکیه قبل از سایر کشورها مسافت زیادی را در این مسیر پیموده است. ان شاءالله سده 21 را به قرن ترکیه تبدیل خواهیم کرد. وبا در سراسر جهان علاوه بر پیامدهای منفی، باعث تحولات بزرگ سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی نیز شده است. بدون تردید، دیگر هیچ چیزی مانند گذشته نخواهد ماند. وارد دوره جدید می‌شویم که ممکن است تغییرات جهانی بسیار بزرگی در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی رخ دهد.

تگ ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن