اخبارحوادث

پایان روند قرنطینه شهروندان بازگشته از چین به ترکیه

مدت قرنطینه افرادی که توسط هواپیمای نظامی ترکیه از شهر ووهان چین به آنکارا بازگشته‌اند، پایان یافت.

دکتر فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه پس از دیدار با شهروندانی که از چین بازگشته و در آنکارا قرنطینه شده‌اند، خطاب به خبرنگاران گفت: مدت قرنطینه 42 نفری که با هواپیمای نظامی ترکیه از ووهان چین به آنکارا بازگشته‌اند، پایان یافته است.

وی افزود: «آنها زندگی عادی خود را ادامه خواهند داد و نیاز به هیچ کنترلی نیست. این افراد 14 روز در قرنطینه بودند .این افراد هر سه روز یکبار آزمایش شده که نتیجه تمام آنها منفی بود».

گفتنی است یک فروند هواپیمای ترابری مجهز به امکانات پزشکی و اورژانس ارتش ترکیه برای بازگردان شهروندان کشور به ووهان اعزام شده است. بدین ترتیب 42 نفر شامل 32 ترک، 6 آذربایجانی، 3 گرجستانی و یک آلبانیایی به همراه خانواده‌هایشان از چین به ترکیه منتقل شدند.

ویروس جدید کرونا (2019-nVoC) برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. مسئولین پزشکی ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر از افراد شاعل در بازار غذاهای دریایی به این “بیماری مرموز” مبتلا شده و آن را بسته اند. ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد.

دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد. بسیاری از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

– ویروس کرونا

علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. دولت چینی از شهروندانش خواسته‌ از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و

نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

تگ ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن