اقامت ترکیه از طریق کار

اخذ اقامت کاری ترکیه دارای پروسه ای می باشد که در ادامه در این رابطه توضیح خواهیم داد.

در ابتدا باید درخواست آنلاین از سمت کارمند و کارفرما به وزارت کار و اموراجتماعی ترکیه ارسال شده و مدارک لازم نیز به پیوست ارسال شود. این مدارک برای کارمند و کارفرما به صورت جداگانه و متفاوت است.

بعد از ۶ روز از ارسال درخواست باید مدارک به طور کامل به ورازت کار و امور اجتماعی ترکیه تحویل گردد.

پس از این مراجل مدارک و دراخوسات اجازه کار توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه با توجه به قانون ۴۸۱۷ مجوز کار خارجیان بررسی می گردد.

بعد از انجام کامل بررسی ها نتیجه ی درخواست به دو صرت آنلاین و فرم نوشته شده به شما اطلاع داده می شود. کارمند باید طی ۳۰ روز کاری بعد از دریافت مجوز کار ، جهت اقامت به منظور اقامت کاری درخواست خود را ارسال کند.

مدارکی که افراد متخصص باید ارایه کنند بدین شرح است:

معدل آخرین مدرک تحصیلی برای کسانیکه تحصیلاتشان خارج از ترکیه بوده ، در صورت نیاز یک نسخه از مدرک فارغ التحصیلی برای وزارت خانه ترجمه و صحت آن مورد تایید قرار گیرد ، ارایه نسخه های کاری برای شرکت های گردشگری به دو زبان ترکی استانبولی و زبان اصلی و یک توصیه نامه به ضمیمه آن به زبان ترکی ، دریافت گواهینامه مهارت برای کسانیکه در بخش خدمات آموزشی ، زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ترکیه مشغول می شوند.

پس از ارسال این مدارک به صورت انلاین به وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه ، اجازه کار دریافت و سپس برای دریافت اقامت اقدام میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.