ترامپ جلوی گسترش امکان رای‌دادن پستی در آمریکا را گرفت

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکای، گفته که با اختصاص بودجه بیشتری به اداره پست آمریکا مخالفت می‌کند. به گفته او این امر موجب محبوبیت بیشتر رای‌دادن پستی می‌شود که در نهایت به سود رقبای دموکرات او تمام می‌شود.

آقای ترامپ می‌گوید که رای‌دادن پستی به ضرر او تمام می‌شود. نظرسنجی‌ها در آمریکا حکایت از نزدیکی آرای رئیس جمهوری آمریکا و رقیب دموکراتش دارد.

دموکرات‌ها به این گفته آقای ترامپ معترض شده‌اند. آنها می‌گویند که رئیس جمهوری جلوی تغییر دموکراتیک خود را می‌گیرد.

شیوع ویروس کرونا باعث شده که بسیاری در آمریکا نخواهند در مکان‌های سربسته تجمع کنند. همین امر باعث می‌شود که تعداد بیشتری بخواهند به جای حضور در مراکز رای‌دهی از امکان رای دادن پستی استفاده کنند.

روز چهارشنبه، دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت که قصد ندارد قانون کمک ۲۵ میلیارد دلاری به اداره پست و کمک سه میلیارد و پانصد میلیون دلاری به تضمین سلامت انتخابات را امضا کند. او گفت که دلیل مخالفتش هزینه زیاد این دو قانون است.

آقای ترامپ بارها گفته که انتخابات پستی موجب تخلف و فساد می‌شود.

رئیس جمهوری در گفت‌وگو با شبکه اقتصادی فاکس، گفت: «[دموکرات‌ها] سه و نیم میلیارد دلار برای چیزی می‌خواهند که کلاهبرداری است.»

در ادامه او گفت: «حالا پول می‌خواهند بگیرند که اداره پست کار کند و میلیون‌ها برگه رای را جابه‌جا کند.»

رئیس جمهوری از حرف‌هایش این طور نتیجه گرفت: «اگر ما این قانون را امضا نکنیم، بودجه آنها تامین نمی‌شود. پس همه نمی‌توانند پستی رای دهند. به هدفشان نمی‌رسند.»

علی‌رغم چیزهایی که آقای ترامپ می‌گوید، چندان مشخص نیست که رای‌دهی پستی، به نفع یک حزب آمریکاست. یا آنکه رای دادن پستی امکان تقلب را بالا می‌برد. نظامیان آمریکا از این طریق رای می‌دهند.

یکی از سخنگویان کارزار انتخاباتی جو بایدن، رقیب آقای ترامپ، رئیس جمهوری را متهم می‌کند که با این تصمیم موجب ضرر مردمی می‌شود که برای گرفتن دارو یا امکانات دیگر به خدمات پست وابسته هستند.

او آقای ترامپ را فردی توصیف کرد که می‌ترسد مردم او را با عواقب کارهایش روبه‌رو کنند.

دونالد ترامپ، لوئیس دی‌جوی، یکی از حامیان مالی ریاست جمهوری‌اش را به ریاست اداره پست آمریکا برگزیده‌است. این فرد با تغییراتی که در ساختار پست آمریکا داده باعث شده که بسیاری از بسته‌ها و نامه‌ها دیرتر از موعد مقرر به دست مردم برسند.

در بیست سال گذشته سابقه نداشته که یک رئیس پلیس از خارج از این سازمان انتخاب شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.