دانش آموزان در ایران به جز مناطق قرمز به مدرسه می‌روند

وزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد سال تحصیلی در ایران از روز شنبه آغاز خواهد شد و به جز مناطق با وضعیت قرمز شیوع کرونا، آموزش به صورت حضوری خواهد بود.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران در نشست خبری خود به مناسبت آغاز سال تحصیلی در این کشور گفت: “روز شنبه 15 شهریور (5 سپتامبر) آغاز سال تحصیلی است وتصمیم بر آن است که بازگشایی مدارس به جز در مناطقی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا قرمز اعلام شده، به صورت حضوری باشد”.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه “حتی اگر منطقه ای زرد باشد کلاس ها برگزار می شود”، افزود: “کلاس‌ها در این مناطق با تعداد محدودتر دانش آموزان برپا می‌شود. این موضوع تا قبل از روز شنبه از سوی مدارس به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود”.

وزیر آموزش و پرورش ایران همچنین با اشاره به شرایط مدارس با دانش آموز محدود توضیح داد: “35 درصد مدارس ما که تعدادشان کمتر از 50 دانش آموز است می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی فاصله را رعایت کنند، کلاس ها طبق روال عادی برقرار است. اما در مورد بقیه مدارس، بحث آموزش حضوری منتفی نیست و اصل بر حضوری بودن آموزش ها است. درباره 65 درصد مدارس باقی مانده باید گفت در جایی که تعداد دانش آموزان به گونه ای باشد که رعایت فاصله ممکن نباشد ناگزیر هستیم کلاس ها را حضوری برگزار کنیم اما در قالب گروه بندی های متفاوت که برخی روزهای فرد و برخی روزهای زوج به مدرسه بیایند”.

حاجی میرزایی از آموزش تلویزیونی و اینترنتی به جای آموزش حضوری در کشورش خبر داد و گفت: “در نقاطی که دسترسی اینترنت وجود ندارد تلویزیون می تواند آموزش های لازم را در اختیار دانش آموزان قرار دهد. از 15 شهریور برنامه های آموزشی تلویزیونی شروع می شود. مدرسه تلویزیونی می تواند همه خانه ها را به مدرسه تبدیل کند. محتوای کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی را تولید کرده ایم که هم روی شبکه شاد بارگذاری می شود و هم در اختیار خانواده ها و معلمان و دانش آموزان قرار می‌گیرد”.

وی درباره تهیه تبلت ارزان گفت: “ظرفیت تولید داخلی پایین است و امکان واردات و تامین منابع مالی لازم در این زمان کوتاه دشوار است. پیگیری هایی در حال انجام است اما فرض را بر این گذاشته ایم برای آنها که تبلت ندارند آموزش را به طرق دیگری ارائه کنیم”.

همچنین مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره شرایط بازگشایی مدارس پایتخت ایران گفت: بازگشایی مدارس پایتخت از پانزدهم شهریورماه به علت وضعیت قرمز تهران به لحاظ کرونا، کاملا غیرحضوری خواهد بود.

گفتنی است، بر اساس آخرین آمار رسمی از وزارت بهداشت ایران تا ظهر دوشنبه، شرایط در استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین قرمز اعلام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.