درباره ترکیه

اشتباهات رایج در رابطه با مهاجرت ترکیه

در سالهای گذشته با افزایش روند مهاجرت ایرانیان به ترکیه اشتباهاتی وجود داشته که باعث شده فرآیند مهاجرت و حتی نحوه ی زندگی افراد در این کشور با مشکلات متعددی روبرو شود در این مطلب تلاش خواهیم کرد که به چند مورد اصلی و بارزی که در رابطه با تفکر در مورد مهاجرت به ترکیه وجود دارد بپردازیم:

۱. پیدا کردن شغل در زمان کوتاه

یکی از مواردی که افراد قبل از ورود به ترکیه به آن فکر میکنند یادگیری زبان طی مدتی کوتاه و پیدا کردن شغلی پردرامد می باشد. این یکی از تفکرات اشتباهیست که برای افراد زیادی که وارد ترکیه شدند و بعضا مهاجرت ناموفقی داشتند رخ داده. در ابتدا باید گفت یادگیری یک زبان جدید حتی در محیط بدون پیش زمینه ی قبلی و در دوره ی کوتاه ۳ تا ۵ ماهه تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. و حتی یادگیری کامل زبان هم تنها دلیل کافی برای یافتن شغل نیست از این رو پیشنهاد ما به شما این است که قبل از ورود به ترکیه و در ایران زبان ترکی استانبولی خود را به سطح لازم برسانید و سپس با همراه داشتن پول کافی برای گذران زندگی تا یافتن یک شغل مناسب به ترکیه مهاجرت و به دنبال کار باشید.

۲. در ترکیه برای من کار نیست!

یک تفکر اشتباه دیگر نیز این است که فرد بدون زبان نمی تواند شغلی برای خود دست و پا کند اما افرادی بوده اند که با توجه به تجربه ی کاری و مهارت در یک موضوع خاص توانسته اند پس از مدتی جستجو کار مناسبی را پیدا کنند. البته بسیاری از افرادی که به زبان تسلطی نداشتند با ثبت شرکت که قبلا در مطالب قبلی به آن اشاره کردیم قادر به دریافت اقامت شده اند.

۳. زندگی یک ساله و بررسی شرایط برای ادامه دادن یا بازگشت

موارد بسیاری بوده که افراد با سرمایه ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی خود وارد ترکیه شده اند تا ملکی برای خود بخرند اما با توجه به عدم تجربه و نا  دانسته عمل کردن حتی همان مبلغ اولیه را نیز از دست دادند. مشاوره با افراد موجه و رسمی به شما امکان این را خواهد داد تا با سرمایه ی خود یه بیزینس مناسب مثل کافه را شروع کرده و به درامد مناسبی برای زندگی دست یابید. پس عمل با تفکر را هرگز از یاد نبرید.

۴. از صفر تا صد کار را خودم انجام می دهم

اعتماد به نفس در همه ی زمینه ها به اندازه کافی مفید خواهد بود اما اگر در زمینه ای که آگاهی کامل نباشد اعتماد به نفس بیش از حد داشته باشیم ضررهای فراوانی خواهد داشت. مهاجرت یک امر تخصصی است که افراد با توجه به دانش و علم در زمینه ی کشور مقصد تمامی نکات و قوانین و گام ها برای دریافت اقامت را مو به مو انجام می دهند اما متاسفانه افرادی بوده اند که فقط با اتکا به خودشان تمایل به انجام تمام مراحل اقامت داشته اند که در بهترین حالت در شرایطی که تمامی موارد در مدت کوتاهی قابل حل بوده پس از چندین سال موفق به اخذ اقامت شده اند ولی افراد بسیار زیادی پس از عدم موفقیت نامه ی خروج از خاک را دریافت کرده و به کشور بازگشته اند.

۵. تصمیم در خصوص مهاجرت به کشورهای اروپایی

در اینکه افراد بسیاری پس از اقامت در ترکیه تصمیم به مهاجرت به اروپا می گیرند تردیدی نیست اما باید از دید دیگری نیز به این موضوع نگاه کرد که افراد باید سطح و شرایط خود را سنجیده و در شرایط واقعی تصمیم گیری کنند. ابتدا باید به سطحی رسید که یک سال در شرایط مطلوب در ترکیه زندگی کرد و سپس در رابطه با مهاجرت این بار به کشوری اروپایی فکر کرد.

مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن