رئیس بارسلونا: خریدن نیمار به دلیل کرونا عملی نیست

ژوزپ ماریو بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به خدمت گرفتن مجدد نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن، "غیر عملی" است.

شرایط اقتصادی نامناسب ناشی از همه‌گیری جهانی ویرس کرونا روی انتقال لوتارو مارتینس از باشگاه اینتر میلان ایتالیا هم تاثیر گذاشته است.

بارتومئو به روزنامه اسپانیایی اسپرت گفته است که به دلیل شیوع کرونا، بارسلونا بین ماه مارس و ژوئن ۲۰۰ میلیون یورو کمتر از آن چیزی که انتظار داشت، درآمد داشته است: “تمام باشگاه‌های بزرگ اروپایی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. این آخرین سال نخواهد بود و به نظر می‌رسد که تا سه چهار سال آینده هم وضع به همین شکل است.”

نیمار ماه اوت ۲۰۱۷ با قیمت ۲۲۲ میلیون یورو به پاری‌سن‌ژرمن ملحق شد اما بارسلونا تابستان گذشته تلاش کرد تا او را بار دیگر به خدمت بگیرد.

بارتومئو گفت: “نیمار؟ در این شرایط شدنی نیست، ضمن این که پاری‌سن‌ژرمن هم نمی‌خواهد او را بفروشد.”

“بارسلونا در مورد لوتارو با اینتر صحبت کرد اما مذاکرات متوقف شد. در این شرایط تمایل برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ وجود ندارد.”

بارتومئو در مورد ۲۰۰ میلیون یورویی که بارسلونا از مارس تا ژوئن از دست داده نیز گفت: “برای فصل ۲۱-۲۰۲۰ ما انتظار داشتیم یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشته باشیم ولی ما فقط ۳۰ درصد از این مبلغ را بدست خواهیم آورد.”

“اگر وضعیت شیوع کرونا بهتر نشد دیگر نه تماشاگری در کار خواهد بود نه بازدید کننده‌ای از موزه باشگاه و نه مغازه‌ای که بتوانیم باز کنیم؛ به این ترتیب بازهم پول از دست خواهیم داد. باید در مدیریت سختگیرانه عمل کنیم و ببینیم کدام بخش از سرمایه‌گذاری‌‌ها حیاتی هستند و کدام یک کمتر ضرورت دارند.”

بارتومئو همچنین گفت که یک پرونده انضباطی علیه آرتور به راه خواهد انداخت؛ این بازیکن میانی بارسلونا پس از این که حاضر نشد از تعطیلات به تمرین‌های تیم بازگردد با میرالم پیانیچ، هافبک بوسنیایی یوونتوس معاوضه شد.

او که از سال ۲۰۱۴ رئیس بارسا است، گفت: “ما توافق کردیم که آرتور فقط تا پایان لیگ قهرمانان فوتبال اروپا برای بارسلونا بازی کند. او می‌تواند به ما کمک کند، هرچند که از تعطیلات به موقع برنگشته است و به همین دلیل ما برایش یک پرونده انضباطی باز کرده‌ایم.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.