سازمان جهانی بهداشت: قدردان همکاری و همبستگی ترکیه در مقابله با کرونا هستیم

مدیر بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت از همکاری و همبستگی دولت و مردم ترکیه با سایر کشورها در مقابله با کرونا قدردانی کرد.

هانس کلوژ، مدیر بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت در نشست مشترک خبری با فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در آنکارا گفت: برای همبستگی مردم و دولت ترکیه با کشورهای جهان در مقابله با شیوع ویروس کووید-19 صمیمانه قدردانی و ادای احترام می‌کنم.

وی اظهار داشت: با وزیر بهداشت ترکیه یک توافق‌نامه مالی برای گشایش یک دفتر سازمان جهان بهداشت در استانبول را که به آمادگی در برابر حوادث اضطراری انسانی و بهداشتی در این کشور اختصاص داده خواهد شد، امضا کردیم. این هم حساسیت کشورتان در خصوص حفظ سلامت مردم حتی در دشوارترین شرایط را ثابت می‌کند.

کلوژ ادامه داد: طبق آمار 3 ماه گذشته، ترکیه در نقطه عطفی مبارزه خود با کووید-19 است. آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور 75 درصد کاهش یافته است.

وی بر 3 اصل مهم در مقابله موفقیت‌آمیز ترکیه با کووید-19 تاکید کرده و گفت: نخستین اصل مهم رهبری سیاسی، دومین اصل تصمیم‌گیری و اجرای سیاست‌های درست و سومین‌شان نیز سرعت است.

کلوژ خاطرنشان کرد: ترکیه با اتخاذ تدابیر لازم برای محافظت از سالمندان در برابر کرونا موفقیت بزرگی به دست آورده است. در برخی کشورهای اروپایی در این خصوص حوادث فاجعه‌بار صورت گرفته است.

وی در پاسخ به سوال درباره محدودیت‌های سفر به کشورهای اروپایی نیز گفت: به مقامات آلمان اعلام کردم که شرایط موجود در ترکیه برای بازگشایی مرزها با این کشور مناسب است. در هیچ کشور اروپایی مشاهده نکردم که دولت و مردم تدابیر بهداشتی را به اندازه ترکیه رعایت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.