سقوط پهپاد ارتش اسرائیل در خاک لبنان

ارتش اسرائیل می‌گوید یکی از پهپادهایش در حین عملیات مرزی در خاک لبنان سقوط کرده است. دلیل این سقوط مشخص نشده اما به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل "هیچ نگرانی‌ای در باره درز اطلاعات وجود ندارد."

به گزارش شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل علت سقوط نقص فنی بوده است.

تنش در منطقه در چند روز گذشته شدت گرفته است پس از اینکه یکی از نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه در حمله‌ای هوایی که به نظر می‌رسد کار اسرائیل باشد کشته شد.

ارتش اسرائیل از آن به بعد اقدام‌های امنیتی را در مرزهای شمالی‌اش افزایش داده است.

در همین حال ارتش لبنان می‌گوید پرواز جنگنده و پهپادهای اسرائیل در بیشتر مناطق حنوب این کشور از جمله دره بقاع ادامه دارد و در ۴۸ ساعت کذشته حریم هوایی این کشور ۲۹ بار نقض شده است. این ارتش گفته این مسئله را با نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان پیگیری می‌کند.

به نوشته روزنامه لبنانی انگلیسی زبان دیلی استار، جنگنده‌های اسرائیل “مانورهای جدی در ارتفاع کم در بیشتر مناطق جنوب لبنان انجام داده‌اند.”

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در توئیتر هشدار داده بود که اجازه نخواهد داد ایران در نزدیکی مرزهای شمالی‌اش نیرو مستقر کند و دولت لبنان را مسئول هر حمله‌ای به اسرائیل دانسته بود.

آقای نتانیاهو با استناد به منابع امنیتی گفت احتمالا حزب‌الله لبنان آماده عملیات مرزی می‌شود.

در همین حال رسانه‌های سوریه هم از “حضور شدید” جنگنده‌های ارتش اسرائیل در مرزهای جنوبی این کشور خبر می‌د‌هند.

دو روز پیش ارتش اسرائیل اهدافی را در نزدیکی مرز با سوریه به تلافی حمله به بلندی‌های جولان هدف قرار داد.

به گفته حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان، اسرائیل در سال ۲۰۲۰ بیش از هزار بار حریم هوایی، دریایی و زمینی این کشور را نقض کرده است.

رسانه‌های لبنان مرتب از نقض حریم آبی و هوایی و زمینی خبر می‌دهند که بیشتر عملیات شناسایی ارتش اسرائیل برای هدف قرار دادن اهدافی مرتبط با نیروی تحت حمایت ایران در سوریه است.

اما نقض حریم هوایی در سال جاری بسیار بیشتر از معمول و در ارتفاع بسیار کم بوده و سبب نگرانی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.