سویلو: ترکیه در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر عملکرد موفقی داشته است

وزیر کشور ترکیه از عملکرد موفق نیروهای امنیتی و انتظامی کشور در مبارزه با تروریسم، قاچاق انسان و مواد مخدر تمجید کرده و آن را الگویی برای جهان دانست.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در مراسم افتتاح آکادمی انتظامی در شهرستان الماداغی آنکارا اظهار داشت: وظیفه ارتش کشورها پیشتر حفاظت در برابر حملات دولت‌های بیگانه بود اما امروزه گروه‌های ترورستی تهدیدی برای کشورها محسوب می‌شوند و ترکیه با اجرای سه عملیات، نقشه‌های پلیدی که برای منطقه کشیده شده ‌بود را خنثی کرد.

وی با یادآوری اینکه آمریکا با گروه تروریستی پ.ک.ک توافق نفتی امضا کرده‌ است گفت: در عملیات‌هایی که از آغاز سال جاری علیه این گروه تروریستی ترتیب دادیم، 474 تن از اعضای آن از جمله 62 نفر از سرکردگان به هلاکت رسیدند.

سویلو با اشاره به ادامه عملیات مبارزه با گروه تروریستی فتو اظهار داشت: از ابتدای سال جاری 10 هزار و 814 نفر طی 6 هزار و 896 عملیات به ظن ارتباط و همکاری با گروه تروریستی فتو دستگیر و 1681 تن از این افراد زندانی شدند.

وزیر کشور ترکیه خاطرنشان کرد: جامعه جهانی باید از مبارزه موفق ترکیه در مبارزه با تروریسم و عملکرد بسیار موفق در ارتباط با بحران پناهجویان قدردانی کند.

سویلو با اشاره به عملکرد موفق نیروهای انتظامی ترکیه در مبارزه با قاچاق مواد مخدر اظهار داشت: نیروهای مبارزه با قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال 64.8 میلیون ریشه گیاه شاهدانه، 6 میلیون 150 هزار عدد قرص اکستازی، یک میلیون قرص روانگردان کپتاگون، 33 تن حشیش و 6.3 تن هروئین کشف و ضبط کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در راستای مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال 80 هزار 10 عملیات انجام گرفته و 12 هزار و 319 به جرم قاچاق و مصرف مواد مخدر بازداشت شده‌اند. این کار را نه برای اروپا بلکه برای آینده جوانان کشورمان و جلوگیری از دسترسی گروه‌های تروریستی به منابع مالی از این طریق انجام می‌دهیم.

سویلو ادامه داد: مبارزه با مهاجرت غیرقانونی٬ رصد و شناسایی قایقهای مهاجران در دریای اژه٬ انجام عملیاتهای ضد تروریستی در ارتفاعات 3 هزار متری و همچنین صرف میلیاردها لیر برای مبارزه با مواد مخدر یک گزینه انتخابی نیست بلکه امری ضروری است.

وی تاکید کرد: کشورهای همسایه ما بدون مشکل و بحران نیستند و در منطقه ما تهدیدات امنیتی بسیار بالاست. به همین دلیل وظایف و مسئولیت‌های کشورهایی همچون ترکیه نیز سهل و ساده نیست.

سویلو با یادآوری تشدید کنترل و نظارت بر اجرای تدابیر و اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور گفت: تجربه و موفقیت کشورها در زمینه مدیریت مسائل امنیتی در دوره همه‌گیری کرونا نیز مشخص شد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود به پیشرفت و توسعه ترکیه در زمینه‌های دفاعی٬ صنعتی٬ علمی و عمرانی در خلال سالهای اخیر اشاره و بر تداوم آنها تاکید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.