صدور حکم دادگاه برای دختری که صندلی را از بالای آسمانخراش به وسط بزرگراهی در تورنتو پرتاب کرد

دختر جوانی که در سال ۲۰۱۹ با پرتاب صندلی از طبقات بالایی یک آسمانخراش به میان بزرگراهی شلوغ در تورنتو، شهرتی یک شبه یافت و پس از آن تحت تعقیب قرار گرفت، در دادگاه به ۱۵۰ ساعت کار اجتماعی، پرداخت ۲۰۰۰ دلار کانادایی و ۲ سال تحت نظر پلیس بودن محکوم شده است.

ویدیو مربوط به این کار خطرناک صدها هزار بار در اینترنت دیده شد و پس از آن بود که پلیس از مارسلا زویا به علت به خطر انداختن جان شهروندان شکایت کرد.

مارسلا زویا، ۲۰ ساله، از ماه نوامبر با پذیرفتن اتهامات خود آماده صدور حکم دادگاه بود اما این کار بارها به تعویق افتاد از جمله به علت آغاز همه‌گیری ویروس جدید کرونا در کانادا.

قاضی روز سه‌شنبه، ۲۱ ژوئیه، او را به سوءرفتار و شیطنتی که جان دیگران را به خطر انداخته محکوم کرد اما به درخواست دادستان دادگاه عالی که برای مارسلا دست کم ۶ ماه زندان درخواست کرده بود موافقت نکرد.

گریگوری لسلی، وکیل خانم زویا به خبرنگاران در تورنتو گفت که از حکم صادر شده راضی است و آن را منصفانه می‌داند و این که موکل او از این که بالاخره این ماجرا فیصله یافته «در پوست خود نمی‌گنجد».

آقای لسلی گفته موکلش از این که ممکن بود به زندان بیفتد بسیار هراس داشت و حالا که حکم دادگاه را دیده «احتمالا یک یا دو قطره اشکی روی صورتش پدیدار شده».

با این حال، اگر چه قاضی این دختر جوان را به زندان نفرستاده، اما او سابقه این محکومیت را در همین ابتدای جوانی باید با خود به یدک بکشد.

او پیش‌تر گفته بود که شب قبل از واقعه مشروبات الکلی مصرف کرده بود و این که تحت فشار گروه همسالان که در آن آپارتمان حضور داشتند دست به چنین کاری زده است.

آن طور که در ویدیو پربیننده این ماجرا دیده می‌شود، مارسلا زویا یک صندلی را از طبقه فوقانی آپارتمان به وسط بزرگراهی که چندین خودرو در آن دیده می‌شوند پرتاب می‌کند و صندلی با فاصله بسیار اندکی از یک خودرو عبوری به وسط گارد ریل بزرگراه می‌افتد.

این ویدیو که سال گذشته ابتدا در شبکه اجتماعی محبوب نوجوانان، اسنپ چت، منتشر شد در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ ضبط شده بود.

بزرگراه گاردینر در تورنتو، یکی از پرترددترین اتوبان‌های کاناداست اما خوشبختانه صندلی به کسی آسیبی برخورد نکرد و به خودرویی خسارت نرساند.

این ویدیو خیلی زود به فیسبوک راه یافت و آنجا بود که هزاران بار دست به دست شد و توجه مقام‌های پلیس تورنتو را به خود جلب کرد.

این ویدیو در ابتدا برای مارسلا زویا شهرت نصفه نیمه‌ای هم در تورنتو دست و پا کرد به طوری که حتی او در ویدیویی در کنار رپر معروف کانادایی، دریک، ظاهر شد اما با اعتراضات شدید مخاطبان، آن بخش ویدیو حذف شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.