طی 15 روز 325 هزار گردشگر به آنتالیا سفر کردند

طی دو هفته اخیر بیش از 325 هزار گردشگر خارجی از جمله 106 هزار توریست روس به آنتالیا سفر کردند.

با از سرگیری پروازهای روسیه به ترکیه که به دلیل پاندمی کرونا موقتا متوقف شده ‌بود، گردشگران خارجی برای سپری کردن تعطیلات تابستان به شهرهای توریستی ترکیه به ویژه آنتالیا آمدند.

طی دو هفته اخیر بیش از 325 هزار گردشگر خارجی از جمله 106 هزار توریست روس به آنتالیا سفر کردند.

در پی پاندمی کرونا برنامه صدور گواهینامه گردشگری امن با سرپرستی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و همکاری وزارت خارجه و حمل و وزارت نقل کشور آغاز شد و در این راستا اکثر هتل‌ها، اقامتگاهها، رستوران‌ها و کافه‌های شهرهای توریستی کشور به ویژه آنتالیا گواهی بهداشت و سلامت اخذ کردند.

با این اقدام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اطمینان بسیاری از گردشگران خارجی در زمینه سلامت اقامتگاه جلب شد و با آغاز مجدد برخی پروازهای خارجی تعداد زیادی توریست برای گذراندن ایام تعطیلات تابستان خود به شهرهای زیبای ساحلی ترکیه سفر کردند.

رجب یاووز، رئیس گروه گردشگری شورای شهر آنتالیا به خبرنگار «آناتولی» گفت: از تاریخ یک آگوست پروازهای ترانزیت و در تاریخ 10 آگوست پروازهای مستقیم بین ترکیه و روسیه که به دلیل پاندمی کرونا موقتا متوقف شده ‌بود آغاز شده و گردشگران زیادی به شهرهای ساحلی کشور آمده‌اند.

وی افزود: امروز 9 هزار و 479 گردشگر با 126 فروند هواپیما به آنتالیا آمدند، روز گذشته نیز 43 هزار توریست طی 182 پرواز به این شهر زیبای ساحلی کشور سفر کردند.

یاووز با اشاره به استقبال گسترده گردشگران خارجی از آنتالیا، افزود: آنتالیا از مناطق گردشگری امن است و انتظار می‌رود تا آهر هفته گردشگران بیشتری به این شهر زیبای ساحلی سفر کنند. ما تمام تلاش خود را برای اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.