كوجا: تعداد روزانه ابتلا به كرونا در تركيه با بهبوديافتگان برابر شد

وزیر بهداشت ترکیه با اشاره به کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا به شهروندان توصیه کرد که عید قربان را با رعایت تمامی تدابیر کرونایی برگزار کنند.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در یک ویدئو کنفرانس در آنکارا با اشاره به کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا و لزوم تداوم این روند در عید قربان گفت: نماز عید قربان باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در فضای باز مساجد اقامه شود. مردم هنگام ذبح قربانی و توزیع گوشت نیز اصول بهداشتی را بیش از همیشه رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد بالای 65 سال و یا مبتلا به بیماری های مزمن در طول عید قربان نباید به دید و بازدید رفته و با افراد تماس برقرار کنند٬ تصریح کرد: تبریک‌های عید بزرگ و ضیافتهای شلوغ نیز نباید برگزار شود. تعداد بازدیدها محدود شود و بازدیدهای عید نیز از طریق تلفن انجام گیرد.

کوجا خاطرنشان کرد: کاهش موارد جدید ابتلا به زیر 1000 نفر در روز٬ عاملی روحیه بخش و یک مزیت در مبارزه با همه گیری است. تعداد روزانه ابتلا به کرونا با بهبودیافتگان از این بیماری برابر شده است. باید آمار موارد جدید را کاهش داده و شکاف را بیشتر کنیم.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین با اشاره به ادامه مسابقات فوتبال در کشور نیز گفت: هیئت پزشکی مقابله با کرونا برگزاری هفته‌های آخر لیگ فوتبال را نگران کننده می‌داند. تهدید تماشای بازیهای پایانی از طریق مانیتورهای بزرگ و در شلوغی هواداران نیز نباید از نظر دور نگه داشته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.