نگرانی دموکرات ها از وضعیت پست آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری

نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا از اعضای این مجلس خواسته است تا با کوتاه کردن تعطیلات تابستانی خود به واشنگتن برگردند تا طرحی را برای حمایت از اداره خدمات پستی آمریکا به تصویب برسانند.

خانم پلوسی در نامه ای به نمایندگان که یکشنبه منتشر شد، دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده را به “تلاش برای اخلال در انتخابات” متهم کرد.

این نامه پس از آن منتشر شد که اداره خدمات پستی ایالات متحده هشدار داد در انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه ممکن است میلیون ها برگه رای پستی به موقع برای شمارش ارسال نشود.

دموکرات ها می گویند رییس جدید این سازمان که از طرفداران دونالد ترامپ است، عمدا سرعت خدمات پستی را کند کرده است.

خانم پلوسی در نامه اش، لوییز دی جوی، رییس اداره خدمات پستی را متهم کرده است که “می خواهد خدمات نامه رسانی را کند و امکان رای دهی آمریکایی ها به وسیله پست را تهدید کند.”

خانم پلوسی در نامه اش نوشت:‌ “حیات دموکراسی آمریکایی ما به وسیله رییس جمهوری تهدید می شود.”

خانم پلوسی از نمایندگان کنگره خواست با تصویب قانون جدیدی مانع از اجرای تغییرات در نحوه فعالیت اداره پست شوند.

پیشبینی می شود به علت نگرانی از شیوع ویروس کرونا، تعداد قابل توجهی از رای دهندگان به جای حضور در حوزه های رای گیری، به صورت پستی رای دهند.

دونالد ترامپ بارها گفته که رای دهی پستی منجر به تقلب در انتخابات خواهد شد.

آقای ترامپ پیش تر در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفته بود که از تخصیص بودجه بیشتر به اداره خدمات پستی که دچار مشکلات مالی شدید است،‌ خودداری خواهد کرد.

آقای ترامپ گفت: “آنها به این پول نیاز دارند تا اداره پست به نحوی کار کند که بتواند میلیون ها برگ رای را جمع آوری کند.”

او ادامه داد:‌ “اگر توافق نکنم، آنها پول لازم را دریافت نخواهند کرد. به عبارتی، آنها از ساز و کار رای گیری همگانی پستی برخوردار نخواهند بود. “

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.