هشدار به چین، روسیه و ایران درباره دخالت در انتخابات آمریکا

مشاور امنیت ملی کاخ سفید به چین، روسیه و ایران نسبت به هرگونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ هشدار داد.

به گزارش رویترز، رابرت اوبراین در کنفرانس خبری روزانه کاخ سفید تاکید کرد، چین گسترده ترین برنامه را در بین کشورهای جهان برای دخالت در انتخابات ماه نوامبر در ایالات متحده دارد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد: ما می‌دانیم که چینی‌ها فعال‌ترین نقش را به عهده داشته اند.

رویترز می گوید، نهادهای اطلاعاتی آمریکا سه سال پیش اعلام کردند که روسیه در جریان رای‌گیری نوامبر ۲۰۱۶ اقداماتی با هدف کمک به پیروزی دونالد ترامپ انجام داد و گزارش‌هایی درباره تلاش هکرها برای تاثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نیز منتشر شده است. روسیه هرگونه دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را رد کرده است.

رابرت اوبراین افزود: ما برای چینی‌ها، روس‌ها و ایرانی‌ها و برخی دیگر از کشورهایی که (نام آنها) را اعلام نکرده‌ایم، روشن ساخته‌ایم که هر تلاشی برای دخالت در انتخابات آمریکا با عواقب خارق العاده روبرو خواهد شد.

خبرگزاری رویترز می گوید، مشاور امنیت ملی کاخ سفید جزئیاتی از دخالت‌های احتمالی این کشور ها در انتخابات آمریکا ارائه نکرد.

رابرت اوبراین در همین زمینه ماه گذشته گفته بود که ایالات متحده شواهدی از حملات هکرهای چینی به زیرساخت های انتخابات آمریکا را در اختیار دارد.

چین در ماه‌های اخیر پیوسته هرگونه دخالت در انتخابات آمریکا و یا حملات سایبری به نهاد و سازمان های سیاسی‌ آمریکا را رد کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.