واکنش آلمان به ثبت اولین واکسن کرونا در روسیه

وزارت بهداشت آلمان واکنش محتاطانه‌ای به ثبت اولین واکسن کرونا در روسیه نشان داده و درباره اثربخشی آن ابراز تردید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه های بین‌المللی از ثبت نخستین واکسن جهان علیه ویروس کرونا که در روسیه تولید شده و روز گذشته به ثبت رسیده است خبر دادند.

خبرگزاری «نووستی» با استناد به اطلاعات ثبت دولتی داروهای وزارت بهداشت فدراسیون روسیه روز گذشته گزارش داد که واکسن تولید شده علیه ویروس کرونا در تاریخ اول ژانویه سال 2021 (12 دی ماه سال جاری) وارد گردش عمومی شده و در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت.

وزارت بهداشت روسیه، روز گذشته نخستین واکسن در جهان برای پیشگیری از ابتلا به عفونت ویروس کرونا (کووید-19) که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی “گامالیا” (تحت نظارت وزارت دفاع روسیه) و با همکاری صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه تولید شده را ثبت کرده است.

وزارت بهداشت آلمان واکنش محتاطانه‌ای به ثبت واکسن کرونای روسی نشان داده و یک سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرد: درباره اثربخشی، ایمنی و کیفیت واکسن روسی هیچ اطلاعاتی در دست نیست.

وی افزود: ثبت واکسن در اروپا مستلزم اثبات کیفیت دارویی و دانش کافی حاصل از آزمایش های بالینی برای اثر بخشی و ایمنی آن است. قبل از استفاده گسترده از یک واکسن باید مناسبات مثبت و خطرات مواد آن مشخص شود.

انستیتو “پایل اهرلیش” (PEI) آلمان هم با توجه به تایید اولین واکسن کرونا از طرف روسیه درباره تعجیل در روند تصویب این واکسن هشدار داد.

رئیس این انستیتوی مهم آلمانی اعلام کرد: از دیدگاه این موسسه در شرایط فعلی این بیماری واگیر لازم است همه آزمایش ها و مراقبت ها با همان میزان دقت از جمله در تولید دیگر واکسن ها انجام شود.

این انستیتوی آلمانی مستقر در ایالت هسن مسئولیت تایید واکسن ها را بر عهده دارد.

“ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه روز سه‌شنبه، در نشست با اعضای دولت از ثبت نخستین واکسن روسی علیه ویروس کرونا خبر داد. وی تأکید کرد که واکسیناسیون در روسیه باید داوطلبانه باشد.

پوتین همچنین گفت که یکی از دخترانش، واکسن کرونا را تزریق کرده و در حال حاضر وضعیت جسمانی او بسیار خوب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.