پساکرونا؛ هوانوردی آلمان به کندی به روال عادی برمی‌گردد

عقب‌نشینی کرونا در آلمان این امید را پدید آورده که سفرهای هوایی به روال عادی برگردند. با وجود برخی از گشایش‌ها، هنوز زمان درازی باقی است تا هوانوردی آلمان بتواند به شکوفایی و رونق پیش از پاندمی کووید۱۹ برگردد.

گسترش ویروس کرونا، بیش از هر چیز بر مسافرت و سیاحت زمینی و هوایی و دریایی تأثیر گذاشت. این روزها با این که افراد خوش‌بین از آغاز دوران پساکرونا سخن می‌گویند، اما به گفته کارشناسانی که با عدد و آمار سروکار دارند، برگشتن وضعیت به شرایط عادی سال‌های گذشته به این زودی‌ها ممکن نیست.

بنا به گزارش نیم‌ساله‌ای که به تازگی توسط دفتر امنیت هوایی آلمان (DFS) منتشر شده، در ماه ژوئن امسال حدود ۶۶ هزار عملیات پروازی در آسمان کشور صورت گرفته است، یعنی حدود ۳/ ۷۸ درصد کمتر از همان بازه زمانی در سال گذشته.

در ماه آوریل گذشته وضعیت از این هم بدتر بود و تنها ۳۶ هزار پرواز صورت گرفت، یعنی بیش از ۸۷ درصد کمتر از همین مقطع در سال گذشته. بنا به آمار از ماه مه وضعیت اندکی رو به بهبود گذاشته است.

در ماه‌های اخیر در فرودگاه‌های کوچک محلی که وجه توریستی آنها قوی‌تر است، جنب و جوش بیشتری دیده می‌شود.

در ماه آوریل پیامدهای پاندمی کرونا به ویژه در ۱۶ فرودگاه بین‌المللی آلمان کاملا مشهود بود. در این فرودگاه‌ها روی هم تنها ۲۵ هزار پرواز و فرود صورت گرفت.

در همین مدت خطوط حمل و نقل هوایی فعال‌تر بودند، برای نمونه در ماه آوریل فرودگاه هاله – لایپزیگ، که از پایگاه‌های اصلی شرکت پستی DHL است، پررونق‌ترین فرودگاه سراسر اروپا بود. در همین مقطع فرودگاه‌های مونیخ و فرانکفورت وضعیت به مراتب بدتری داشتند.

آخرین وضعیت کرونا

بنا به آخرین گزارش دانشگاه علمی جانز هاپکینز، در آلمان حدود ۲۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

از آغاز بحران ۹۰۵۷ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

حدود ۱۸۴ هزار نفر بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

در روزهای گذشته موارد بیشتری از ابتلا به ویروس در ایالت نوردراین وستفالن ثبت شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.