چاووش‌اوغلو: با پمپئو درباره لیبی گفت‌وگو کردیم

مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت با پمپئو درباره لیبی گفت‌وگو کردیم و تصمیم گرفتیم مذاکرات در این باره را در سطح کارشناسی ادامه دهیم.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با مایک پمپئو، همتای آمریکایی خود در سانتو دومینگو پایتخت جمهوری دومینیکن در گفت‌و‌گو با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت: با پمپئو درباره لیبی گفت‌وگو کردیم و تصمیم گرفتیم مذاکرات در این باره را در سطح کارشناسی ادامه دهیم.

وی در ادامه ضمن انتقاد از اظهارات گستاخانه جو بایدن علیه رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه گفت: اینگونه اظهارات تحمیلی را به شدت محکوم می‌کنیم. این اظهارات نشانه جهل و عدم آشنایی با ملت ترکیه است.

چاووش‌اوغلو تاکید کرد: ملت شریف ترکیه دولت و رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنند، هیچ کس از آمریکا نمی‌تواند برای ما تصمیم‌ بگیرد.

وزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد: بایدن در سخنان خود دو بار تاکید کرد که «باید با حمایت از رهبران مخالف اردوغان را سرنگون کنیم نه با کودتا»، این اظهارات به این معنی است که در گذشته كودتا را امتحان كردیم اما نشد این بار باید از روش و تاکتیک جدیدی استفاده کنیم.

چاووش‌اوغلو تاکید کرد: در ترکیه انتخابات شفاف و کاملا دموکراتیک برگزار می‌شود؛ ملت شریف ترکیه دولت و رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنند، هیچ کس از آمریکا یا کشور دیگری نمی‌تواند برای ما تصمیم‌ بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.