کرونا؛ رکورد شناسایی بیماران جدید در فلوریدا

با شناسایی ۱۵۲۹۹ مبتلا به کووید-۱۹ در فلوریدا در ۲۴ ساعت گذشته، این ایالت بالاترین رقم روزانه ابتلا به ویروس کرونا را در آمریکا ثبت کرده است.

جمعیت فلوریدا تقریبا ۷ درصد جمعیت آمریکاست ولی رقم مبتلایان جدید در آن تقریبا معادل با یک چهارم تعداد بیماران جدید شناسایی شده در آمریکا طی ۲۴ ساعت است.

این رقم یک روز پس از بازگشایی پارک تفریحی دیزنی لند در اورلاندو در فلوریدا اعلام شده است.

همزمان، بیشتر از چهل بیمارستان در فلوریدا از پر شدن همه تخت های بخش مراقبت های ویژه خود خبر داده اند و می گویند امکان پذیرش بیمار جدید ندارند.

محدودیت های اعمال شده در فلوریدا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از ماه مه به تدریج لغو شده اند و سفر گردشگران به سواحل این ایالت از دلایل گسترش این همه گیری در آن بوده است.

بالا گرفتن تعداد مبتلایان در فلوریدا باعث شد تا با دستور ران دسانتیس، فرماندار این ایالت در ماه گذشته، بعضی از میکده ها مجددا تعطیل شدند.

با این حال، آقای دسانتیس از اجباری کردن پوشش ماسک صورت خودداری کرده است.

پوشش ماسک صورت در آمریکا به مساله ای به شدت سیاسی تبدیل شده است و بعضی از افراد آن را محدود کننده آزادی های شخصی خود می دانند و با آن مخالفند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا شنبه حین بازدید از بیمارستان والتر رید در حومه واشنگتن، برای نخستین بار در انظار عمومی ماسک به صورت زد.

علاوه بر فلوریدا، همه گیری ویروس کرونا در دیگر ایالت های جنوبی و غربی آمریکا مانند تگزاس، آریزونا و کالیفرنیا نیز رو به افزایش است.

تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا به حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده و تعداد جان باختگان همه گیری ویروس کرونا هم از ۱۳۵ هزار نفر فراتر رفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.