کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان از ۳ میلیون نفر گذشت

از ابتدای شیوع کرونا در آمریکا تا امروز بیش از سه میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر دیگر در آمریکا به ویروس کرونا آلوده‌ شده‌اند.

در مقایسه با دیگر کشورها، آمریکا با فاصله بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد.

عفونت در بیشتر ایالت‌های آمریکا یا در حال افزایش است یا در روندی ثابت حرکت می‌کند. تنها در نیوهمشایر و واشنگتن شیوع بیماری روند رو به افول داشته است.

پس از آمریکا به ترتیب برزیل، هند، روسیه، پرو و شیلی و بریتانیا بیشتر شمار مبتلایان را دارند.

در کل آمریکا بیش از ۱۳۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اخیرا گفته بود که شمار مرگ و میر در آمریکا به یک دهم کاهش یافته است. برخی کارشناسان می‌گویند با وجود کاهش آمار جانباختگان، اما عددی که آقای ترامپ اعلام کرده درست نیست.

آمار جانباختگان در آمریکا ۲۱ آوریل به به اوج رسید و دو هزار و ۲۵۵ نفر جانشان را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند. ظرف ۲۴ ساعت گذشته هم ۵۵۶ نفر جانشان را از دست دادند که حدود ۷۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رکورد در کالیفرنیا و تگزاس

با ابتلای نزدیک به بیش از ۱۰ هزار نفر در ایالت کالیفرنیا شمار مبتلایان به کرونا در این ایالت ۲۸۴ هزار نفر رسید.

هفته پیش، با افزایش آمار، این ایالت از بازگشایی اقتصاد، غذاخوردن داخل رستوران، گشایش کافه‌ها و کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی پا پس کشید.

در تگزاس هم ۱۰ هزار مورد جدید گزارش شده است.

در کالیفرنیا نزدیک ۶۵۰۰ نفر جانشان را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. این آمار در تگزاس زیر سه هزار نفر است. نرخ مرگ و میر در کالفرنیا برای هفته ثابت بوده اما در تگزاس به طور متوسط روزانه ۴۷ نفر افزایش یافته است.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که همه گیری ویروس کرونا، با افزایش شمار مبتلایان و خستگی مردم از محدودیت‌های قرنطینه وارد مرحله ای” جدید و خطرناک” شده است.

امروز هم در اقدامی دیگر دولت آمریکا با ارسال درخواست رسمی خود به سازمان ملل متحد اعلام کرده که از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود. آمریکا بزرگترین حامی مالی این سازمان بود اما از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، بارها با انتقاد شدید از سازمان جهانی بهداشت، این نهاد را تحت استیلای چین خوانده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.