کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان از 22 هزار نفر گذشت

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی 2026 مورد جدید کرونا در این کشور خبر داده و گفت در طول 24 ساعت گذشته 118 بیمار جان باخته‌اند.

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران در نشست مطبوعاتی روزانه درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در این کشور اعلام کرد: دو هزار و 26 بیمار جدید مبتلا به کووید-19 طی یک روز شناسایی شده است که هزار و 63 نفر بستری شدند و جمع کل بیماران به 382 هزار و 772 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تا کنون 330 هزار و 308 نفر بهبود یافته‌اند ادامه داد: در طول 24 ساعت گذشته، 118 بیمار بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 22 هزار و 44 نفر رسید.

به گفته لاری 3 هزار و 695 بیمار در ایران در شرایط وخیم قرار دارند.

ایران تا کنون 3 میلیون و 331 هزار و 73 آزمایش تشخیص کووید-19 انجام داده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران درباره آخرین وضعیت استان‌ها از لحاظ رنگ بندی کرونا اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات دریافتی از وضعیت بیماری در استان‌ها، در حال حاضر99 شهرستان در وضعیت قرمز و 83 شهرستان در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند. بقیه شهرستان‌های کشور نیز در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط و سفید یعنی با خطر کم قرار دارند.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.