کرونا در ترکیه؛ بهبودی 227 هزار و 89 نفر و بالاترین میزان تست

وزارت بهداشت ترکیه مجموع بهبودیافتگان از ویروس کرونا در کشور را 227 هزار و 89 نفر اعلام کرد.

وزارت بهداشت ترکیه با انتشار نمودار مربوط به آخرین وضعیت شیوع ویروس کووید-19 در کشور اعلام کرد: طی شبانه روز گذشته با بهبودی 934 نفر دیگر شمار بهبودیافتگان کرونا در کشور به 227 هزار و 89 نفر رسید.

براساس این داده‌ها، شمار قربانیان کرونا در ترکیه با مرگ 18 نفر دیگر طی یک روز گذشته به 5 هزار و 891 تن رسید.

از سوی دیگر تعداد کل مبتلایان به این بیماری نیز با ثبت 1212 مورد جدید به 244 هزار و 392 نفر افزایش یافت.

همچنین 632 مبتلا نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و میزان ذات الریه در بیماران نیز به 8.2 درصد رسیده است.

براساس این گزارش تاکنون در سراسر ترکیه 5 میلیون و 454 هزار و 988 آزمایش کرونا انجام شده است.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز در توئیتر خود نوشت: طی 24 ساعت گذشته به بالاترین رقم تست کرونا از دوم مارس تاکنون دست یافتیم، شمار بیماران بدحال 15 نفر افزایش یافته است. سرعت انتشار بیماری، برای مثال میان اعضای یک خانواده بالا است. ابتلای یکی از اعضا یعنی ابتلای یک خانواده. یکی برای همه، تدابیر را رعایت کنیم.

– کلاس‌های حضوری حداقل‌ یک ماه دیرتر آغاز شود

وزیر بهداشت ترکیه طی سخنانی پس از جلسه با شورای علمی بررسی کرونا اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که کلاس‌های حضوری حداقل‌ برای یک ماه دیرتر آغاز شده و در صورت لزوم به صورت آنلاین برگزار شود. آموزش حضوری به صورت مرحله‌ای انجام شود.

وی افزود: در روزهای آینده، مطالعات جدیدی را در مورد کووید-19 مطرح و تنظیمات جدیدی راه‌اندازی خواهیم کرد.

وزیر بهداشت ترکیه با اشاره به آمار ابتلا به کرونا گفت: اگر شیب ابتلا به همین صورت ادامه یابد، ممکن است برخلاف میل‌مان به شرایط اتخاذ تدابیر شدیدتر بازگردیم. رعایت تدابیر هنوز در سطح خواسته‌مان نیست. عدم رعایت آن ممکن است منجر به پشیمانی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.