اخبار، شرایط مهاجرت و تحصیل و آشنایی با ترکیه

کسر بودجه دولت آمریکا با رسیدن به سه تریلیون دلار به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسیده است.

وزارت دارایی آمریکا گفته است دولت در ۱۱ ماه اول سال جاری مالی ۶ تریلیون دلار هزینه کرده که دو تریلیون دلار آن برای مقابله با بحران کرونای ۲۰۱۹ بوده است. دولت آمریکا سه تریلیون دلار درآمد مالیاتی داشته است.

کسر بودجه فعلی دو برابر بالاترین میزان کسر بودجه ثبت شده آمریکا در سال ۲۰۰۹ است.

در آن زمان در پی بحران بازار مسکن آمریکا در رکود اقتصادی بود.

حتی بدون همه گیری ویروس کرونا نیز دولت دونالد ترامپ سال جاری را با بیش از یک تریلیون دلار کسر بودجه به پایان می‌رساند که حتی در آمریکا رقم بسیاری بالایی محسوب میشود.

بودجه و هزینه کرد تصویب شده توسط کنگره برای مقابله با ویروس کرونا و کمک به تجارت‌ها و خانواده‌های آمریکایی این میزان را سه برابر کرده است.

دفتر بودجه کنگره اخیرا این میزان کسر بودجه را برای سال مالی جاری پیش‌بینی کرده بود و گفته بود احتمالا مجموع بدهی‌های آمریکا از ۲۶ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت.

جرومی پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در ماه ژوئن به اعضای کنگره این کشور گفت که روند هزینه‌های دولت به این شکل قابل دوام نخواهد بود اما افزود کاهش کسر بودجه با توجه به وضع اقتصاد کشور نباید به اولویت تبدیل شود.

اقتصاد آمریکا در سه ماهه آوریل تا ژوئن ۳۰ درصد انقباض داشته که بدترین انقباض اقتصادی فصلی در تاریخ این کشور است.

داده‌های اقتصادی حاکی از ادامه روند بیکاری و برچیده شدن تجارت‌ها در آمریکا ادامه دارد.

 

وزارت کار آمریکا این هفته اعلام کرد که نزدیک به ۳۰ میلیون نفر دراین کشور، ۲۰% از نیروی کار آمریکا، از نوعی حق بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

با این همه بسیاری از محافظه‌کاران در واشنگتن علاقه‌ای به هزینه بیشتر ندارند. آنها طرح کمک ۳۰۰ میلیارد دلاری خود را برای مقابله با تبعات اقتصادی همه‌گیری کرونا پیش گذاشتند اما با مخالفت دموکرات‌ها که به دنبال کمک ۳ تریلیون دلاری برای رسیدن به همین هدف هستند این طرح به جایی نرسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.